0774.07.64.23
  contact@scoalasoferi-brasov.ro

MotoExpert – Scoala de soferi Brasov – categoria B

Scoala de soferi Brasov MotoExpert – categoria B – se adreseaza tuturor, singura conditie, pe langa cea de apt medical si psihologic, fiind de a fi majori. Cursul de categoria B, este de regula, cel mai provocator pentru un instructor, el avand rolul de a modela de la zero un viitor conducator auto. Deprinderile formate in scoala de soferi vor ramane fixate toata viata, acestea fiind imbunatatite de fiecare odata cu trecerea anilor.

Scoala de soferi Brasov MotoExpert – categoria B nu se poate dezminti , ca dotare auto, nici la aceasta categorie, ca atare cursantii vor invata sa sofeze cu autoturismul Peugeot 407. Autoturismul Peugeot 407 este un diesel performant, cu dotari multiple, confortul si siguranta elevilor fiind asigurate. Cursul de categoria B are ca durata minima o luna, dar MotoExpert va recomanda ca aceasta perioada sa fie undeva la doua luni pentru a avea timp suficient sa acumulati si sa fixati informatiile transmise de instructor. Din experienta sa, MotoExpert va spune ca ascultand acest sfat, sansele de reusita la examen sunt mult marite. De alt fel, acest lucru se vede si din promovabilitatea mare la MotoExpert – categoria B . Va invitam sa ne contactati.

Conditii de inscriere

MotoExpert asteapta pe toti cei care au implinit 18 ani si doresc sa urmeze scoala de soferi la categoria B. Inscrierea se poate face cu 3 luni inainte, examenul urmand a fi dat la implinirea majoratului. Cursul practic se face cu auto Peugeot 407.

Acte necesare

– Carte de identitate
– Permis de conducere (cei ce detin alte categorii)
– Analize medicale
– Test psihologic
– Cazier judiciar

Programa scolara

Parcurgerea programei scolare este obligatorie si contine 24 ore de teorie si 30 ore de practica. Numarul minim de kilometri parcursi in cele 30 de ore este de 300. De regula, cu un cursant MotoExpert parcurge circa 500 km.

Autoturism Peugeot 407 2.0 HDI – diesel

imagini din timpul pregatirii practice a cursantilor nostri

 

 

Autoturism Hyundai I30 – benzina

 

 

Autoturism Skoda Fabia – benzina

 

 

 

Pentru a conduce un vehicul cu masa autorizata sub 3500 kg si cu 8 sau mai putin de 8 locuri, exceptand locul ocupat de sofer, fara nici o opreliste, pe strazi, este necasar sa urmezi cursuri de soferi pentru categoria B, si, fireste, sa promovezi atat examenu teoretic, cat si pe cel practic. Scoala de soferi aleasa este foarte importanta pentru formarea ca sofer. Potrivit scolii MotoExpert, un instructor auto a carui calitate este profesionalismul, trebuie sa detina cateva trasaturi, trasaturi foarte importante in formarea viitorului detinator permis categoria B. Calmul si rabdarea instructorului auto in a explica procedurile ce trebuie folosite, insotite de cunostinte teoretice temeinice, vor face ca fiecare cursant sa inteleaga, dupa stilul sau, intregul curs. Un instructor auto sociabil sa va apropia mai bine de viitorul detinator de permis categoria B si va face atmosfera mai relaxata. Capacitatea de a-si intelege elevul il va ajuta, de asemenea, pe acesta din urma. Fiecare dintre detaliile scapate din vedere de instructorul auto vor avea urmari asupra examenului auto sau, de ce nu, asupra a ce fel de participant in trafic va fi cursantul.  Scoala de soferi a carei instructori sunt de calitate va scoate participanti la trafic responsabili, pregatiti sa faca fata oricarei situatii.

Cursantii categoria B vor avea la dispozitie pentru partea practica, in scoala auto MotoExpert, autoturismele: Peugeot 407, diesel de mare performanta, dotat in asa fel incat sa asigure cursantilor cofort maxim si siguranta pe masura, Hyundai I30 pe benzina la care beneficiati de cel mai bun raport pret/calitate si Skoda Fabia la care aveti asigurat cel mai mic pret din Brasov. Ca dotari, scoala MotoExpert isi pastreaza renumele, dovada autoturismele puse la dispozitia cursantilor pentru obtinerea permisului de categoria B.

 

Înscrie-te acum on-line la Scoala de soferi MotoExpert si pretul va fi redus cu 50 de lei: