MotoExpert

TELEFON: 0774-076-423

✉️   Contacteaza-ne pe mail

Categoria B

Peugeot 407

Scoala de soferi MotoExpert – Categoria B . Peugeot 407 are propriu sau stil distinct, stil ce se evidentiaza cu mult fata de celelalte masini din categoria sa. Cu siguramnta este deosebit, de o eleganta deosebita, aratand ca un compromis. Foarte bine echipat, confortabil atunci cand este vorba de condus.

Peugeot 407 are un aspect surprinzator, iar motorul diesel este unul dintre cele mai puternice si performante motoare. Peugeot 407 intra in segmentul automobilelor competitive de familie. Are un stil iesit din comun, ofera mult loc in fata si spate, iar portbagajul sau generos ofera spatiu suficien pentru o masina de familie. Este perfect pentru distante lungi, si are un mers lin, relaxat, pe autostrada. Este perfect in afara orasului, suspensia oferindu-i avantaj pe teren accidentat. Motoarele sunt puternice si este dotat cu echipamente pentru siguranta si pentru confort.

Ferestrele mari din fata si din lateral creaza un spatiu luminos si aerisit si da impresia unei cabine mai mari decat o are Peugeot 407 . Geamurile din spate si din lateral sunt dotate cu parasolare mari, ce arata fantastic. Controlul electronic a stabilitatii este standard pentru intreaga gama de acest tip de masini, astfel ca sunt controlate electronic franele antiblocare, distributia electronica a fortei de franare si asistenta la franare.

Peugeot 407 este o masina din clasa de mijloc, ideala la parcurgerea unor distanta mari, dar se comporta foarte bine si in traficul urban. Un raport perfet intre economia de combustibil si performanta este dat de catre motorul de 2.0 l , ce are o putere de 140 CP . Autoturismul Peugeot 407 pus la dispozitia cursantilor de Scoala de soferi MotoExpert – Categoria B este fabricat in 2011, avand norma de poluare euro 5 si este un model ful loptions.

Scoala de soferi MotoExpert – Categoria B a considerat ca face o surpriza placuta cursantilor sai punadu-le la dispozitie acest autoturism. Efectuarea cursurilor , la categoria B , cu un autoturism relativ mare si destul de puternic , ofera sansa ca elevul sa deprinda corect pozitia in timpul mersului, manevrele de parcare si garare cat si manevra de mers cu spatele. Avantajele pentru viitorul conducator auto sunt evidente fata de cei care fac scoala de soferi pe “buburuze” . Este important ca o scoala de soferi sa se gandeasca la cum se va descurca viitorul sofer in trafic , indiferent de autoturismul ce-l va conduce, nu doar la simplul obiectiv acela de a obtine permisul de conducere.

Scoala de soferi MotoExpert – Categoria B – va asteapta ca impreuna sa oferim traficului soferi bine pregatiti, cu o conduita preventiva si in acelasi timp defensiva , in definitiv scopul fiind acela de a reduce cat mai mult rata accidentelor !

 

Scoala de soferi MotoExpert Brasov - garantia unei pregatiri temeinice in vederea obtinerii permisului de conducere !

INSCRIE-TE ACUM !

FORMULAR DE INSCRIERE ONLINE!
 

⏰   Program secretariat:

  • Luni: 08:00-18:00
  • Marti: 08:00-18:00
  • Miercuri: 08:00-18:00
  • Joi: 08:00-18:00
  • Vineri: 08:00-16:00
  • Sâmbata: Închis
  • Duminica: Închis

Scoala soferi Brasov MotoExpert
Calea Fagarasului nr. 29 Complexul comercial Come&Go, etajul 1 spatiul E8, Terminal R.A.T. Bartolomeu, liniile: 5, 23 Brasov, Romania 500053
Phone: 0774-076-423