MotoExpert - Informatii

Categoriile C, E, D

Scoala de soferi Brasov MotoExpert pune la dispozitie informatii utile pentru cei ce doresc sa urmeze cursurile unei scoli de soferi la categoriile C, C+E, D si D+E .

Scoala de soferi categoria C si C+E

Conditii de Inscriere
 • Pentru a putea urma cursurile unei scoli de soferi la categoriile C si C+E , este necesar sa aveti varsta minima de 21 de ani si sa fiti posesor de permis auto categoria B. Cursul se poate incepe cu 3 luni inainte de 21 ani.
Acte necesare

 • – Carte de identitate, Permis de conducere (cei ce detin alte categorii), Analize medicale, Test psihologic, Cazier judiciar

Programa scolara
 • Categoria C concomitent cu categoria B: 60 ore teorie, 40 ore prectica; cu categoria B sub un an: 50 ore teorie, 36 ore practica; cu categoria B peste un an: 50 ore teorie, 30 ore practica. La categoria C+E se fac 10 ore teorie si 10 ore practica
categoria c
categoria c e

Scoala de soferi categoria C si C+E

Conditii de Inscriere
 • Pentru a putea urma cursurile unei scoli de soferi la categoriile D si D+E , este necesar sa aveti varsta minima de 24 de ani si sa fiti posesor de permis auto categoria B. Cursul se poate incepe cu 3 luni inainte de 24 ani.
Acte necesare

 • – Carte de identitate, Permis de conducere (cei ce detin alte categorii), Analize medicale, Test psihologic, Cazier judiciar

Programa scolara
 • Categoria D cu permis categoria B sub un an: 72 ore teorie, 50 prectica; cu categoria C sau D1 sub un an: 46 ore teorie, 25 practica; cu categoria C sau D1 peste un an: 46 ore teorie, 20 practica. La categoria D+E se fac 10 ore teorie si 6 ore practica
categoria d
categoria d e

MotoExpert Te Asteapta

FORMULAR DE INSCRIERE ON - LINE !

⏰ Program secretariat:

 • Luni: 08:00-15:00
 • Marti: 12:00-18:00
 • Miercuri: 12:00-18:00
 • Joi: 12:00-18:00
 • Vineri: 08:00-13:00
 • Sâmbata: Închis
 • Duminica: Închis

Adresa, date de contact:

Scoala soferi Brasov MotoExpert
Calea Fagarasului nr. 29 Complexul comercial Come&Go ,
etajul 1, Terminal R.A.T. Bartolomeu, liniile: 5, 23
Brasov, Romania 500053
Phone: 0774-076-423
✉ email

ANPC

Autoritatea Natioanal pentru Protectia Consumatorilor