0774.07.64.23
  contact@scoalasoferi-brasov.ro

Scoala de soferi Brasov – categoria C, C+E, D si D+E

Scoala de soferi Brasov MotoExpert pune la dispozitie informatii utile pentru cei ce doresc sa urmeze cursurile unei scoli de soferi la categoriile C, C+E, D si D+E .

Scoala de soferi Brasov categoria C si C+E

Conditii de inscriere

Pentru a putea urma cursurile unei scoli de soferi la categoriile C si C+E , este necesar sa aveti varsta minima de 21 de ani si sa fiti posesor de permis auto categoria B. Cursul se poate incepe cu 3 luni inainte de 21 ani.

Acte necesare

– Carte de identitate
– Permis de conducere categoria B
– Analize medicale
– Test psihologic
– Cazier judiciar

Programa scolara

Categoria C concomitent cu categoria  B: 60 ore teorie, 40 ore prectica; cu categoria B sub un an: 50 ore teorie, 36 ore practica; cu categoria B peste un an: 50 ore teorie, 30 ore practica. La categoria C+E se fac 10 ore teorie si 10 ore practica

 

categoria c

Categoria C

cayegoria c+e

Categoria C+E

Scoala de soferi Brasov categoria D si D+E

Conditii de inscriere

Pentru a putea urma cursurile unei scoli de soferi la categoriile D si D+E , este necesar sa aveti varsta minima de 24 de ani si sa fiti posesor de permis auto categoria B. Cursul se poate incepe cu 3 luni inainte de 24 ani.

Acte necesare

– Carte de identitate
– Permis de conducere categoria B
– Analize medicale
– Test psihologic
– Cazier judiciar

Programa scolara

Categoria D cu permis categoria  B sub un an: 72 ore teorie, 50  prectica; cu categoria C sau D1 sub un an: 46 ore teorie, 25  practica; cu categoria C sau D1 peste un an: 46 ore teorie, 20  practica. La categoria D+E se fac 10 ore teorie si 6 ore practica

 

categoria d

Categoria D

cayegoria d+e

Categoria D+E

Înscrie-te acum on-line la Scoala de soferi MotoExpert si pretul va fi redus cu 50 de lei: