0774.07.64.23
  contact@scoalasoferi-brasov.ro

MotoExpert – Scoala moto Brasov – categoria A1

Scoala de soferi MotoExpert categoria A1 are in vedere pregatirea si celor mai tineri, care au facut 16 ani. Cursul are aceasi structura ca si categoria A sau A2. Diferenta o reprezinta motocicleta, care trebuie sa aiba maxim 11kw. Astfel, MotoExpert s-a inzestrat cu motocicleta Suzuki GN de 125 cm3 si 11kw putere, adica o motocicleta la limita maxim admisa. Cursul moto categoria A1 cuprinde ore de poligon si de traseu.

MotoExpert – categoria A1 isi doreste ca toti cei ce urmeaza cursurile in cadru ei sa fie admisi la examenul de conducere, in acest sens oferind din partea scolii intregul echipament ce este necesar pentru partea practica : casca, genunchiere si cotiere.

Conditii de inscriere

Efectuarea cursurilor scolii MotoExpert la categoria A1 se pot incepe cu trei luni inaintea implinirii varstei de 16 ani. Este o categorie ce se adreseaza si minorilor, ca atare este nevoie de acordul notarial al parintilor sau tutorelui.

Acte necesare

– Carte de identitate
– Permis de conducere (cei ce detin alte categorii)
– Analize medicale
– Test psihologic
– Cazier judiciar

Programa scolara

Categoria A1 sunt 3 situatii: 1.nu detine permis categoria AM – 24 ore de teorie , 26 ore  practica; 2. detinator categoria AM de mai putin de 2 ani: 12 ore teorie, 20 de practica;; 3. detinator categoria AM de peste 2 ani: 24 de ore teorie si 10 de practica.

Motocicleta Suzuki GN 125

imagini din timpul pregatirii cursantilor in poligon si pe traseu

 

Înscrie-te acum on-line la Scoala de soferi MotoExpert si pretul va fi redus cu 50 de lei: