0774.07.64.23
  contact@scoalasoferi-brasov.ro

Scoala de soferi Brasov MotoExpert – pachet auto moto A + B

Scoala de soferi Brasov MotoExpert va pune la dispozitie pachetul format din categoriile A si B .

Pregatirea practica se va face cu unul din autoturismele Peugeot 407, Hyundai I30 sau Skoda Fabia si motocicleta Honda Hornet . Cursul va incepe intai cu categoria B , astfel cursantul va avea timp sa-si formeze deprinderi si reflexe necesare in trafic . Aceste deprinderi : de orientare in trafic, de incadrare pe benzi, de modul de abordare a unui sens giratoriu, de efectuarea schimbarii de mers , etc , odata formate se trece si la abordarea traficului cu motocileta – categoria A . Scoala de soferi MotoExpert considera extrem de utila aceasta abordare a pregatirii practice avand in vedere siguranta cursantului !

Conditii de inscriere

Pentru a putea urma cursurile scolii MotoExpert la categoriile A + B , este necesar sa aveti varsta minima de 24 de ani, ori sa aveti 20 de ani si sa detineti categoria A2 de minim 2 ani. Pretul pachetului A si B este de 2200 ron

Acte necesare

– Carte de identitate
– Permis de conducere (cei ce detin categoria A2)
– Analize medicale
– Test psihologic
– Cazier judiciar

Programa scolara

La pachetul de categorii A + B se fac 24 de ore de teorie si 56 de ore  de practica. Practica este formata din 26 de ore la categoria A si 30 de ore la categoria B . Perioada minima de scolarizare este de 2 luni .

Pachet Auto – Moto : Honda Hornet si Peugeot 407

 

Scoala Soferi Brasov

Categoria A – Honda Hornet

Scoala Soferi Brasov

Categoria B – Peugeot 407

Pachet Auto – Moto : Honda Hornet si Hyundai I30

 

Scoala Soferi Brasov

Categoria A – Honda Hornet

Scoala Soferi Brasov

Categoria B – Hyundai I30

Pachet Auto – Moto : Honda Hornet si Skoda Fabia

 

Scoala Soferi Brasov

Categoria A – Honda Hornet

Scoala Soferi Brasov

Categoria B – Skoda Fabia

Înscrie-te acum on-line la Scoala de soferi MotoExpert si pretul va fi redus cu 50 de lei: