MotoExpert

TELEFON: 0774-076-423

✉️   Contacteaza-ne pe mail

Categoria A

Honda Hornet

Scoala de soferi MotoExpert – categoria A vine cu cateva detalii despre motocicleta cu care se face pregatirea practica la categoria A . Motocicleta Honda Hornet in mod sigur incepatorii este o alegere dintre cele mai populare. Preturile la cere se poate achizitiona o astfel de motocicleta, la mana a doua, variaza intre 1700 si 3000 de euro. Odata pe drum fiind, cu acesta motocicleta, trebuie avuta grija, deoarece motocileta se apropie usor ca performanta de o motocicleta sport. Honda Hornet este motocicleta care are putere suficienta si este, in acelasi timp perfecta pentru incepatori. De la acest naked se poate invata si dupa 4-5 ani de pilotaj. De regula, mecanica motocicletei Honda Hornet este simpla, datorita acestui lucru mare parte din operatiile de intretinere putand fi facute de catre insusi pilotul. Adaugand la acest lucru si consumul redus de combustibil, achizitionarea acestei motocicete inseamna economie a bani. Cu Honda Hornet strecuratul prin trafic va fi intodeauna usor de facut, iar suspensiile si franele sunt destul de bune ca performanta comparativ cu alte motociclete. In comparatie cu performanta pe care o ofera aceasta motocicleta, consumul de combustibil si costurile intretinerii sunt foarte mici. Un alt atuu al motocicetei Honda Hornet este faptul ca in caz de nevoie, piesele de schimb sunt usor de gasit

Motocicleta Honda Hornet este motocicleta care prin aspect si prin specificatiile tehnice uimeste in adevaratul sens al cuvantului. Motocicleta Honda Hornet se inscrie intre motocicletele de oras. Dimensiunile sunt perfecte pentru ca pilotul sa aiba o pozitie comoda, relaxanta. Cu oarecare modificari, aceasta motocicleta poate fi si una pentru turing .

La aceasta motociceta este foarte apreciata agilitatea, motorul ei fiind cel mai usor din clasa pe care o reprezinta, geometria este perfecta, iar suspensiile sunt foarte bine calibrate. Un „racer” ar putea spune ca suspensiile sunt putin cam prea moi si ca frana are anumite limitari, insa in viata de zi cu zi, acest lucru se sesizeaza greu. Pozitia de pilotaj pe motocicleta Honda Hornet este corecta si in cazul in care mergi lejer prin trafic, dar si in cazul unei viteze mai mari. Honda se inscrie din punct de vedere a consumului la mijlocul motocicletelor naked. Este o motocileta perfecta pentru inceput.

 

Scoala de soferi MotoExpert Brasov - garantia unei pregatiri temeinice in vederea obtinerii permisului de conducere !

INSCRIE-TE ACUM !

FORMULAR DE INSCRIERE ONLINE!
 

⏰   Program secretariat:

  • Luni: 08:00-18:00
  • Marti: 08:00-18:00
  • Miercuri: 08:00-18:00
  • Joi: 08:00-18:00
  • Vineri: 08:00-16:00
  • Sâmbata: Închis
  • Duminica: Închis

Scoala soferi Brasov MotoExpert
Calea Fagarasului nr. 29 Complexul comercial Come&Go, etajul 1 spatiul E8, Terminal R.A.T. Bartolomeu, liniile: 5, 23 Brasov, Romania 500053
Phone: 0774-076-423