0774.07.64.23
  contact@scoalasoferi-brasov.ro

MotoExpert – Scoala de soferi Brasov – curs B+E mai mic de 4250kg

Cursul de categoria BE: ansamblu format dintr-un autoturism de categoria B si o remorca mai mare de 750kg, ansamblu ce nu depaseste 4250kg, reprezinta o optiune ideala pentru detinatorii de permis categoria B. Cursul consta in 7 ore de pregatire practica si nu necesita pregatire teoretica. Pentru a urma acest curs nu aveti nevoie de analize medicale, test psihologic si cazier ci doar de actul de identitate si permisul auto !

Pregatirea practica, cele 7 ore, constau in acomodarea cursantului cu gabaritul ansamblului, folosirea doar a oglinzilor exterioare, invatarea cuplarii si decuplarii remorcii, precum si manevre cu aceasta: mersul cu spatele, parcarea si gararea.

La finalizarea cursului va eliberam o adeverinta in baza careia serviciul de permise va va trece codul 96 la punctul 12 de pe permisul auto. Acest cod va da dreptul sa conduceti pe drumul public un ansamblu mai mic de 4250kg.

Va asteptam!

Înscrie-te acum on-line la Scoala de soferi MotoExpert si pretul va fi redus cu 50 de lei: