MotoExpert

TELEFON: 0774-076-423

✉️   Contacteaza-ne pe mail

Categoria A2

Honda CB 500

Scoala de soferi MotoExpert – categoria A2 nu a ales intamplator aceasta motocicleta pentru cursul de categoria A2 . Motociceta Honda CB 500 este o motocicleta frumoasa, de tip naked. Formele sale sunt unduitore, in armonie totata, line. Nici un singur element din componenta acestei motociclete nu ii da aspect agresiv.Pentru cei ce doresc o motociceta de clasa mijlocie naked, mtociceta Honda CB500 este o alegere foarte buna. Motocicleta cu atitudine, Honda CB500 combina intr-un mod fericit performanta si versatilitatea. Sasiul compact este usor de folosit in traficul urban. Pozitia de conducere este specifica oricarui naked si este foarte comoda. Potrivita atat pentru incepatori cat si pentru pilotii cu experienta, Honda CB500 este foarte usor de manevrat si de condus in oras.

In anul 1993 apare prima Honda CB500, naked cu motor in doi cilindri, despre care afirmau inginerii din Japonia ca poate ajunge la 300 000 km. Motocicleta a fost ceruta pe piata si s-a fabricat pana in anul 2003. Au urmat zece ani de pauza, apoi Honda CB500 a reaparut sub forma a trei modele de baza.Motorul in patru timpi este garantia faptului ca pilotului ii vor lipsi exploziile de putere, datorita acestui fapt motocicleta fiind mai bine controlata liniar. Tot datorita motorului in patru timpi, Honda CB500 are un indice de poluare mic si ofera o eficienta sporita in ceea ce priveste consumul de carburant.Honda CB500 trece impresionant de usor dintr-o treapta in alta treapta de viteza, scaritele sunt foarte bine pozitionate, raza de bracaj mica permitand strecurarea printre masini. Chiar daca inaltimea pilotului nu este mare, se pate ajunge lejer cu piciorul la pamant de pe sea, care este comoda si pentru pilot si pentru pasager. Honda CB500 este stabila oricat de mult accelerezi.

Roata din fata are latimea de 120 mm, iar cea din spate 160 mm, asigurand o manevrare buna, iar cauciucurile te tin lipit bine de sosea. Producatorul anunta un consum de 3.5l /100 km pentru Honda CB 500.Doua panouri montate lateral pe rezervor ofera protectie contra vantului, insa cand vremea este rece se recomanda imbracaminte adecvata. Viteza maxima pe care o atinge Honda CB500 este de 190 km/h.Simpa si eficienta, Honda CB500 arata foarte bine. Un consum de combustibil mic, designul, pretul mic, fac din aceasta motocicleta o alegere foarte buna pentru clasa din care face parte.

 

Scoala de soferi MotoExpert Brasov - garantia unei pregatiri temeinice in vederea obtinerii permisului de conducere !

INSCRIE-TE ACUM !

FORMULAR DE INSCRIERE ONLINE!
 

⏰   Program secretariat:

  • Luni: 08:00-18:00
  • Marti: 08:00-18:00
  • Miercuri: 08:00-18:00
  • Joi: 08:00-18:00
  • Vineri: 08:00-16:00
  • Sâmbata: Închis
  • Duminica: Închis

Scoala soferi Brasov MotoExpert
Calea Fagarasului nr. 29 Complexul comercial Come&Go, etajul 1 spatiul E8, Terminal R.A.T. Bartolomeu, liniile: 5, 23 Brasov, Romania 500053
Phone: 0774-076-423